GEODESIA Gelijk reeds eerder werd gemeld, zal in de maand september het eerste nummer van het tijdschrift Geodesia verschijnen, maand blad van het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde. Als redacteur zal optreden: P. S. Teeling, mr. Heemskerklaan 51 te Amersfoort. Leden van de redactiecommissie zijn: mej. C. A. C. Best, Chef van de Rekenkamer van het C.T.O. van het Kadaster, E. Draisma, landmeetk. hoofdambtenaar v. d. Rijkswaterstaat en M. L. Veen, technisch ambtenaar bij de Landmeetkundige Dienst der Nederl. Heidemij. De abonnementsprijs van Geodesia bedraagt 12,50 per jaar. Voor de maanden september/december 1959 kost het abonnement 4,50. Door de beëindiging van de verschijning van het Orgaan der V.T.A.K. hebben uiteraard de jaarabonné's recht op teruggave van een deel van het abonnementsgeld. Wij hopen echter ten zeerste, dat deze lezers hun abonnement naar Geodesia zullen willen doen overhevelen. Door bijbetaling van slechts 2, zijn de abonné's van V.T.A.K. verzekerd van de maandelijke toe zending, tot het einde van 1959, van het nieuwe tijdschrift. Ten einde het de honderden abonné's zo gemakkelijk mogelijk te maken, zou de administratie willen voorstellen, ermee akkoord te gaan, dat zonder tegenbericht Uwerzijds m.i.v. 1 september a.s. Uw abonne ment automatisch wordt geacht te zijn overgeboekt op Geodesia. Over het verschil in abonnementsprijs van 2,zullen wij gaarne t.z.t. willen disponeren. Onderzoek naar versnippering percelen in ruilverkavelingen Op schriftelijke vragen van het lid van de Tweede Kamer, de heer Engelbertink over ruilverkaveling heeft de minister van van landbouw, visserij en voedselvoorziening a.i. de heer ir. C. Staf het volgende geantwoord. 1. Heeft de minister kennis genomen van de vele uitlatingen in de jongste tijd omtrent het verknoeien van een belangrijk deel van de rijksbijdragen voor ruilverkavelingen tengevolge van na totstandkoming van de ruilverkaveling splitsen en versnipperen van percelen door verkoop? 1. De ondergetekende heeft inderdaad in de jongste tijd kennis genomen van uitlatingen, dat een belangrijk deel van de rijks bijdragen voor ruil- en herverkaveling zou worden verspild tenge volge van het weer splitsen van percelen en versnipperen van bedrijven, nadat de werken tot stand zijn gekomen. 2. Kan de minister mededelen: a. welke bedragen gemiddeld in de periode 19461956 per jaar uit 's Rijks kas aan ruilverkavelingen zijn besteed; b. welk deel hiervan ongeveer voor elk van vier belangrijke onderdelen, t.w. wegverbetering, waterbeheersing, herontginning en nieuwe kavelindeling en -vergroting is besteed? 154

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 22