Van Correspondentieblad tot tijdschrift „Geodesia" ORGAAN P. S. TEELING: der Vereeniging van Teekenaars van bet Kadaster en der Domeinen van bet Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde Een ieder heeft zo z'n herinneringen. En vooral komen be paalde belevenissen weer in het geheugen bij een bijzondere ge beurtenis. Vandaag kreeg U het laatste Orgaan van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster onder ogen, de laatste van een lange reeks van publikaties op het uitgebreid terrein van de practische landmeetkunde, op het uitgestrekte gebied van de lagere geodesie. En misschien vergaat het U als mij, en komen er herinneringen bij U boven aan de tijd, waarin wij ons behielpen met een gestencild Correspondentieblad, dat op ongeregelde tijden onze brievenbus binnenviel en ons nieuws bracht, een collegiale band smeedde, het onderlinge contact verinnigde. Dat was in de crisisjaren van 1932 en later. No. 1. Juni 1924, van de Vereeniging van Teekenaars van het Kadaster en der Domeinen. Voordien had er een heus Orgaan bestaan, gedrukt en wel, al waren dat soms twaalf bladzijden en minder. Lang geleden kreeg ik van een lieve collega het eerste nummer van dit Orgaan ten geschenke; dat van juni 1924, onder redactie van het driemanschap Geensen-Beijer-Kuik. De ranglijst vulde drie pagina's; want wij mogen nu ver over de vierhonderd collega's onder onze leden tellen, toentertijd bestond het hele ,,teekenaarscorps" uit 133 dames en heren, waarvan er 99 lid waren van de Vereeniging van Teeke naars van het Kadaster en der Domeinen. 134 Onder redactie van het Bestuur: F. A. Geensen, Sneek, Voorzitter ;W. J. A. Beijer, Nijmegen, Rembrandtstraat 41, Secretaris; M. J. Kuik, Bildersweg 10, Oosterbeek, Penningmeester.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 2