Domeinen (^IPIRE^IPQNIDENTIEIDL^D TÊEKENAAR/" van wet Behoefte aan contact Gelijk ook heden ten dage het geval is, bestond 35 jaar en langer geleden behoefte aan contact met de vakgenoten. Deels werd aan die behoefte voldaan door bijeenkomsten en vergaderingen, anders- deels gebeurde dat door rondzendbrieven. Uitdrukking aan de vreugde van het samenzijn in verenigingsverband, in clubverband" gaven de Roermondenaars indertijd in een liedje, dat mij in 1927 daar werd geleerd: Hiêre, loêstert nao mie leed (lied), Tèkeneers- klöp is hie kompleet, Veer riete-n-un gooi toot beer, En werreke mit plezeer. Wat d n eine verknoojt maak d'n angere weer good: Dat is 't artiestebloot. Veer riete mit plezeer, noe en daan een gooj toot beer. Léve de klöp vaan de Tèkeneer! Hopelijk wordt dat lied nog in Roermond gezongen, want waar het lied klinkt daar heeft men vreugde in de arbeid van alle dag. In Friesland was niet alleen op de bureaus een innig contact tussen de collega's, maar ook tussen de tekenaars van het Kadaster uit de hele provincie. Bekend is de jaarlijkse zeildag op het Sneekermeer, waartoe voorzitter Geensen ieder uitnodigde. Men vergaderde en viste dan op de boot van Geensen. Niets haast is bevorderlijker voor de onderlinge goede verstandhouding dan een dag op de boot van Geensen. Maar met praten en zingen alleen was men er ook toen niet. Ook toen de behoefte aan een Orgaan. En zo ontstond dus het eerste periodiekje in juni 1924. Helaas, al te zeer schrok men ,,in het land" terug voor het schrijven van een artikel; zo je eigen gedachten te zien gedrukt in een Orgaan, nou, dat was wat in die dagen. Een schroom intussen, die zich niet tot de toenmalige tekenaars beperkte. Maar evenwel, het Bestuur moest zorgen, dat het Orgaan op de vastgestelde tijden bij de leden in huis kwam en wanneer de leden geen kopij zonden, dan moest de redactie zelf maar maken dat het Orgaan vol kwam. Acht jaar lang, met wisselend succes, werd de uitgave verzorgd. In december 1932 echter kon het Bestuur in het gecyclostyleerde Correspondentieblad schrijven: .Ingevolge het besluit van de alge mene ledenvergadering is het Orgaan" ter ziele". DEP VePEENIGING VAN I^ADA/TED EN DER 135

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 3