band met de oud-collega's bleef onderhouden, vooral door middel van het Orgaan. Het abonnementental vroeger een te verwaar lozen onbeduidendheid steeg met het jaar. De werkzaamheid van twee vakgenoten bovenal heeft tot de uitbreiding van de in vloedssfeer meegewerkt. Koopmans, wiens aanstekelijke werkdrift en aanvoelen van de ogenblikkelijke situatie zorgden voor een rijk- gevarieerde inhoud van het Orgaan, twaalf jaren lang. Koopmans, die op het juiste tijdstip de Vereniging bereid vond, met een gedrukt Orgaan voor de dag te komen, 29 november 1948. Daarnaast de vertrouwde rubriek der Opgaven met landmeet kundige inslag", zonder welke ons landmeetkundig tijdschrift niet meer te denken is, een rubriek voor ieder die met landmeetkundige puzzels in aanraking komt, om het even of hij bij het Kadaster, de Gemeente of een ander overheidsorgaan de landmeetkunde be oefent. Gelukkig; ook in ,,Geodesia" zal door mej. Best een der gelijke steeds weerkerende rubriek worden verzorgd, zij het dan in andere vorm en onder een andere naam. In andere vorm en onder een andere naam wordt ook de werk zaamheid dus van het opgeheven Orgaan der Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster voortgezet. Continuïteit was steeds een der kenmerken van ons Nederlandse leven, waar schoksgewijze weinig tot stand gekomen of gebleven is. Ook in de landmeetkundige wereld vloeide het ene uit het andere voort. Tussen de verschijning van het gestencilde Correspondentieblad der Vereeniging van Teekenaars van het Kadaster en der Domeinen en die van het moderne tijdschrift ,,Geodesia" van het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde liggen bijna veertig jaar. Een tijdsafstand, waarbinnen de beoefening van de middelbare land meetkunde een enorme groei vertoonde, de integratie van zijn be oefenaren voortschreed, de concentratie van krachten een aanvang nam in de stichting van het Genootschap voor Landmeetkunde. De uitgave in september a.s. van het tijdschrift ,,Geodesia" moge het begin zijn van een verdere ontplooiing van het middelbaar landmeet- 137

Orgaan der Vereeniging TAK | 1959 | | pagina 5